Most egy kis ízelítőt adok belőle, hogy milyen helyes 10-15 cm-es alkotások várnak rá, hogy te is felfedezd őket, vagy csak egyáltalán megtaláld rejtekhelyüket.
A szobrocskákról először Tittel Kinga Kilátók és Miniszobrok c. könyvében olvastam és innen merítettem inspirációt is. A könyv kifejezetten Budapest látványosságairól készült, ha te is szeretnél Pesten barangolni feltétlen szerezd be.
Kirándulás tervezéssel:
Mielőtt nekivágtam volna a tucatnyi úticélnak, készítettem egy útvonalat, hogy milyen sorrendben fogom meglátogatni az alkotásokat. Így egyelőre mindet nem leltem meg, de tervben van, hogy feltérképezem az összeset, ami Budapesten lett kihelyezve.

Látványos kincsek nyomában:



Tovább tekerve a Blaha Lujza tértől nem messze a New York kávéház oldalánál leltem rá a „Búvár” (2019) szobrocskára a hatalmas kulccsal a kezében.

A Columbo szobor mögött elterülő mókus azt a képet festi le, mintha a nyomozó pont ennek az ügynek a megoldásán törné a fejét kutyusa társaságában.











Amúgy a szobrok elhelyezéséhez senkitől nem kért engedélyt az alkotó, ajándékba adta a városnak. Kolodko Mihály a miniszobrok megalkotója. Védjegyévé váltak a miniszobrai, amit a magyar fővárosban, Tihanyban és Veszprémben is felfedezhetnek a lelkes nézelődők.
Izgalmas miniszobor vadászatot kívánok és írd meg kommentben, hogy melyikre leltél már rá!